Divadlo Aloise Jiráska > září 2019

 • KOLUMBIE

  , školní představení, .

  bez omezení, data projekce

  KOLUMBIE

  Tento vzdělávací program je součástí unikátního vzdělávacího projektu Planeta Země 3000, určeného žákům základních škol a studentům středních škol.

  Hrají: Planeta země 3000

 • Koncert držitelů Andělů - Jitka Šuranská Trio

  , , Vstupné: 120,- Kč

  bez omezení, koncert

  Koncert držitelů Andělů - Jitka Šuranská Trio

  Trio zakořeněné v tradici jdoucí vlastní hudební cestou

  20. září bude svátečním dnem nejen pro žáky ZUŠ A. M. Buxton, Úpice, ale úplně pro všechny příznivce žánru, kterému se říká world music. Tento výraz se používá pro hudbu, která je inspirovaná či vychází z lidové tradice. V tomto žánru získali muzikanti, kteří k nám přijedou, několik ocenění Anděl. 
  Jitka Šuranská říká: " Vždy jsem věděla, že chci zůstat blízko tradiční moravské hudbě. Uctívat její krásu, přitom ale v uctívání nezakrnět. Setkáním s Marianem Friedlem a Martinem Krajíčkem dostala tato moje vize nový a zcela originální rozměr. Těžko bych hledala jiného jazzového kontrabasistu, který je zároveň hráčem na lidové flétny a cimbál. A těžko bych hledala jiného mandolínistu, který se tak přirozeně propojuje s žánrem, který hraje, že máte pocit, že mandolína do tradiční moravské hudby musela patřit odjakživa. Chvílemi budete slyšet moravské Slovácko. Chvílemi Beskydy. A ve chvíli, kdy začnete váhat, kam nás vlastně zařadit, slyšíte prostě Jitka Šuranská Trio..."
  Toto trio spolu hraje od roku 2014. Jitka Šuranská - zpěv, housle; Martin Krajíček - zpěv, mandolína; Marian Friedel - zpěv, kontrabas, malý cimbál, lidové flétny. Všichni tito špičkoví muzikanti mají vysloveně multižánrový záběr v mnoha dalších hudebních projektech. 
  Pro žáky ZUŠ A. M. Buxton povedou naši hosté odpolední Hudební dílnu s Anděly. Pokud se nám něco hezkého společně povede, uslyšíte výsledek snažení na večerním koncertu.  Takže si zapište do diářů datum 20. 9. v 19.00. Budeme se na Vás těšit v Divadle A. Jiráska v Úpici a kdo by se chtěl potěšit a naladit dříve, podívejte a zaposlouchejte se na internetových stránkách Jitky Šuranské - www.jitkasuranska.cz
  Předprodej v Turistickém informačním centru - náměstí T.G.Masaryka čp.31 tel: 605297943 byl zahájen

  Hrají: Jitka Šuranská Trio