Pravidelné promítání kina s nedělním programem pro děti
5
Digitální ozvučení (Dolby Digital)
6
Opravdová divadelní budova, bezbariérový přístup, občerstvení
7
Centrum pro úpickou kulturu
Pár slov o Městském kulturním středisku
Divadlo v Úpici má téměř dvousetletou tradici. Zdejší nejstarší ochotnický divadelní soubor byl založen okolo roku 1823 a je aktivní téměř nepřetržitě až do současnosti. Jeho snaha a snaha dalších zdejších souborů (které vznikly následně při různých společenských organizacích) o vybudování vlastního divadla byla završena v roce 1937, kdy bylo na mimořádné valné hromadě rozhodnuto o výstavbě divadelní budovy. Divadlo bylo vystavěno z finančních prostředků divadelních souborů a sbírek a již v roce 1938 byl jeho provoz zahájen představením ,,M. D. Retigová“. Až do roku 1956 však bylo následně stavebně upravováno do dnešní podoby: disponuje sálem s kapacitou 400 míst rozdělenou mezi přízemí a balkon, foyer, hereckými šatnami situovanými v přízemí a suterénu. Majitelem divadla byl až do roku 1953 divadelní soubor Al. Jirásek, poté odborová organizace Texlen, která k jeho správě vytvořila organizaci Kulturní klub ROH, a v současné době je to Město Úpice, které pověřilo správou Městské kulturní středisko.
Biograf v Úpici se hrál již od svého vzniku, ale teprve výstavbou divadla dostal svoji pevnou základnu. Licenci na promítání filmů měly různé spolky, největším z nich byl Sokol. V době německé okupace, kdy se již kino hrálo v budově divadla, však přešlo řízení kina pod německou správu. Po osvobození a po následných reformách bylo kino až do roku 1991 spravováno Okresní správou kin.
Současné Městské kulturní středisko je organizací, která spravuje jak divadlo tak i kino. MKS vzniklo v roce 1993, po zrušení Kulturního klubu ROH. Na filmové i divadelní scéně nabízí ve spolupráci s místními i hostujícími soubory program v průřezu žánry i formami a podílí se ve spolupráci s dalšími subjekty na rozvíjení bohaté a živé tradice úpické kultury.