Novinky MKSÚOdebírat novinky

 • OMLUVA

  Napsáno

  Městské kulturní středisko se omlouvá všem, kterým se nepoštěstilo zastihnout dNE 27. 9. 2014 na náměstí slibované staré automobily. Částečně vinou počasí, částečně vinou organizačních nejasností opustila poslední auta Úpici už kolem 13,45 h. Je nám moc líto všech zklamaných očekávání a ještě jednou se moc omlouváme. Vaše MKS
 • SETKÁNÍ S HISTORICKÝMI AUTOMOBILY

  SETKÁNÍ S HISTORICKÝMI AUTOMOBILY

  Napsáno

  V rámci Podzimní jízdy Klubu historických vozidel Metuje zavítá do Úpice kolona dědečků automobilů. Nenechte si je ujít a přijďte se na ně podívat na Náměstí T. G. Masaryka! První vozy by měly přijíždět kolem 11.30 a poslední nás opustí mezi 14,30 a 15.00. těšíme se na Vás v sobotu 27. 9. na úpickém náměstí!
 • DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ - POPRVÉ V ÚPICI!

  Napsáno

  DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ POPRVÉ V ÚPICI 13. 9. 2014, 10 - 16 hod. V sobotu 13. září se Úpice připojí k festivalu Dny evropského dědictví. Europaen Heritage Days každoročně nabízejí po celé republice návštěvníkům k nahlédnutí historické budovy, památky a místa, kde vznikají zajímavé věci. A to i ty z nich, které nejsou třeba běžně přístupné. A proč? Hlavně proto, abychom si připomínali, že minulost je v lidských sídlech všude kolem nás a naším prostřednictvím si tak podává ruku s budoucností. Abychom si minulosti nejen v našem městě dokázali vážit a abychom nikdy nezapomněli obdivovat práci předchozích generací. Úpické památky se otevřou veřejnosti v sobotu 13. 9. od 10 do 16 hodin.…
 • DEN MĚSTA ÚPICE 2014

  DEN MĚSTA ÚPICE 2014

  Napsáno

  MKSÚ srdečně zve na DEN MĚSTA ÚPICE, který se uskuteční v sobotu 21. 6. 2014 na Náměstí T. G. Masaryka. Od 13 hodin se malí i větší sportovci mohou těšit na aktivity připoravené TJ Sparta Úpice v parku u divadla, na skákací hrad, a bohatý program, který svému městu a jeho obyvatelům připravily úpické školy, spolky a další organizace, na vystoupení Petry Černocké a večer s hudbou k tanci i poslechu, kterou zajistí oblíbená kapela Průměr 60. Občerstvení po celou dobu konání akce zajištěno! Těšíme se na Vás 21. 6. 2014 na úpickém náměstí!
 • POZVÁNÍ DO MUZEA - PŘEDNÁŠKA 19. 5. 2014

  POZVÁNÍ DO MUZEA - PŘEDNÁŠKA 19. 5. 2014

  Napsáno

  V pondělí 19. 5. 2014 zavítá do muzea znovu Petr Hirsch, poutník, který v současné době představuje svoje fotoobrazy v rámci výstavy Šestnáctitisícikilometrovej vejšlap. Tentokrát proto, aby nám vyprávěl příběh o jednom velkém putování, vzal nás za tvářemi, vůněmi a melodiemi zemí, které po cestě do Sentiaga de Compostela, Říma a Jeruzaléma prošel, a aby nám ukázal, jak se dá vyrazit, když se Vám někdy stane, že nevíte, kudy kam. Těšíme se na Vás 19. 5. již tradičně v 17 hodin v Městském muzeu a galerii Julie W. Mezerové!