Novinky MKSÚOdebírat novinky

 • DĚTSKÉ ODPOLEDNE PLNÉ HER

  DĚTSKÉ ODPOLEDNE PLNÉ HER

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Rodina Lelkova a MKS Úpice srdečně zvou na Dětské odpoledne plné her, které se bude konat 1. 5. od 14:00 v přírodním areálu Dlouhé záhony. Čeká Vás plno her a soutěží o sladké odměny, prima muzika a spousta dalšího. Tak si přijďte zařádit! Přírodní areál Dlouhé záhony - 1. 5. 2014 - 14:00. Těšíme se na Vás! Pořadatelé děkují ČČK Úpice a všem dalším, kdo se na zajištění akce podílejí.
 • MÁJOVÝ KONCERT IVETY SUCHÁNKOVÉ

  MÁJOVÝ KONCERT IVETY SUCHÁNKOVÉ

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Společně se ZUŠ A. M. Buxton Úpice a Sborem CČSH Úpice srdečně zveme všechny milovníky pěveckého umění na májový koncert absolventky pražské konzervatoře Ivety Suchánkové, která je zároveň začínající studentkou JAMU v Brně. V programu zazní zskadby W. A: Mozarta, B. Smetany, G. B. Pergolessiho a dalších. Jako hosté vystoupí Jaroslav Suchánek a skupina Wishmasters Revival. Těšíme se na Vás v Husově Sboru v Úpici, 3. 5. 2014, 18:00! Vstupné dobrovolné. Pořadatelé: MKS Úpice, ZUŠ A. M. Buxton Úpice, Sbor CČSH Úpice.
 • VERNISÁŽ VÝSTAVY - JAROSLAV DVORSKÝ: POUŤ DO BODU U

  VERNISÁŽ VÝSTAVY - JAROSLAV DVORSKÝ: POUŤ DO BODU U

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Galerijní výstavy, které Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové na rok 2014 připravily, mají dva společné jmenovatele, a to současnost a náš region. Proto výstavní plán letošního roku zahajuje projekt nazvaný "jaroslav Dvorský: Pouť do bodu U" Na cestu do neznámého bodu U krajinou současného malířství, sochařství a slovesného umění Jaroslava Dvorského Vás srdečně zveme od 24. 1. do 28. 2. 2014. Sérí letošních galerijních výstav zve úpické muzeum své příznivce a milovníky výtvarného umění k setkávání s uměleckou tvorbou, která v našem kraji vyrůstá z hlubokých kořenu a do dneška vydává své plody svým způsobem každý den. Regionální umělci výstavní rok zahájí a vlastně i zakončí: už teď se…
 • VÁNOČNÍ SETKÁNÍ SE SENIORY

  VÁNOČNÍ SETKÁNÍ SE SENIORY

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  Město Úpice srdečně zve na tradiční Vánoční setkání se seniory. Letos v programu vystoupí Květa Fialová a MUDr. Radim Uzel s úsměvnými historkami z profesního i soukromého života v pořadu Život je krásná balada. Čeká Vás opět také hudba k tanci i poslechu. Drobné občerstvení zajištěno. Pořadatel: Město Úpice ve spolupráci s MKS a Městským muzeem a galerií.
 • JULIE W. MEZEROVÁ V TOPIČOVĚ SALONU - POTŘETÍ

  JULIE W. MEZEROVÁ V TOPIČOVĚ SALONU - POTŘETÍ

  Napsáno autorem Jana Nešněrová

  To, že se jméno akademické malířky Julie W. Mezerové objevuje v Úpických novinách, není nic divného. Vždyť jsme si letos připomínali 120. výročí jejího narození. Spojení jména úpické "Paní malířky" s názvem významné pražské výstavní síně také není překvapivé. V Topičově salonu uspořádala Julie W. Mezerová dvě velké samostatné výstavy - bylo to v listopadu 1931 (7. - 22. 11. 1931) a znovu potom o dva roky později, na počátku roku 1934 (17. 1.-7. 2. 1934). Ale proč potřetí? Julie W. Mezerová Potřetí, to je název výstavy, která bude v Topičově salonu slavnostně zahájena letos, dne 9. 12. 2013. Základ expozice bude tvořit padesátka obrazů zapůjčených pro tuto příležitost do slavného salonu z…