Novinky MKSÚOdebírat novinky

 • POZVÁNÍ DO MUZEA - PŘEDNÁŠKA 19. 5. 2014

  POZVÁNÍ DO MUZEA - PŘEDNÁŠKA 19. 5. 2014

  Napsáno

  V pondělí 19. 5. 2014 zavítá do muzea znovu Petr Hirsch, poutník, který v současné době představuje svoje fotoobrazy v rámci výstavy Šestnáctitisícikilometrovej vejšlap. Tentokrát proto, aby nám vyprávěl příběh o jednom velkém putování, vzal nás za tvářemi, vůněmi a melodiemi zemí, které po cestě do Sentiaga de Compostela, Říma a Jeruzaléma prošel, a aby nám ukázal, jak se dá vyrazit, když se Vám někdy stane, že nevíte, kudy kam. Těšíme se na Vás 19. 5. již tradičně v 17 hodin v Městském muzeu a galerii Julie W. Mezerové!
 • HASIČSKÁ VÝSTAVA S HASIČI

  HASIČSKÁ VÝSTAVA S HASIČI

  Napsáno

  Při příležitosti Dne otevřených dveří ve zbrojnici SDH Úpice a konání okresního kola hasičské soutěže Plamen na úpické Spartě zveme na jedinečné komentované prohlídky výstavy BLIŽNÍMU K OCHRANĚ - VLASTI K OBRANĚ. Expozicí Vás budou provádět průvodci z nejpovolanějších - členové sborů dobrovolných hasičů, kteří se zabývají historí jednotlivých sborů i hasičstva jako celku. Tak využijte příležitosti nahlédnout do hasičské zbrojnice nebo využít prodloužené otevírací doby v muzeu (9 - 17 hodin) a přijďte pobejt! Na akci zvou SHD Úpice a městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové.
 • DĚTSKÉ ODPOLEDNE PLNÉ HER

  DĚTSKÉ ODPOLEDNE PLNÉ HER

  Napsáno

  Rodina Lelkova a MKS Úpice srdečně zvou na Dětské odpoledne plné her, které se bude konat 1. 5. od 14:00 v přírodním areálu Dlouhé záhony. Čeká Vás plno her a soutěží o sladké odměny, prima muzika a spousta dalšího. Tak si přijďte zařádit! Přírodní areál Dlouhé záhony - 1. 5. 2014 - 14:00. Těšíme se na Vás! Pořadatelé děkují ČČK Úpice a všem dalším, kdo se na zajištění akce podílejí.
 • MÁJOVÝ KONCERT IVETY SUCHÁNKOVÉ

  MÁJOVÝ KONCERT IVETY SUCHÁNKOVÉ

  Napsáno

  Společně se ZUŠ A. M. Buxton Úpice a Sborem CČSH Úpice srdečně zveme všechny milovníky pěveckého umění na májový koncert absolventky pražské konzervatoře Ivety Suchánkové, která je zároveň začínající studentkou JAMU v Brně. V programu zazní zskadby W. A: Mozarta, B. Smetany, G. B. Pergolessiho a dalších. Jako hosté vystoupí Jaroslav Suchánek a skupina Wishmasters Revival. Těšíme se na Vás v Husově Sboru v Úpici, 3. 5. 2014, 18:00! Vstupné dobrovolné. Pořadatelé: MKS Úpice, ZUŠ A. M. Buxton Úpice, Sbor CČSH Úpice.
 • VERNISÁŽ VÝSTAVY - JAROSLAV DVORSKÝ: POUŤ DO BODU U

  VERNISÁŽ VÝSTAVY - JAROSLAV DVORSKÝ: POUŤ DO BODU U

  Napsáno

  Galerijní výstavy, které Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové na rok 2014 připravily, mají dva společné jmenovatele, a to současnost a náš region. Proto výstavní plán letošního roku zahajuje projekt nazvaný "jaroslav Dvorský: Pouť do bodu U" Na cestu do neznámého bodu U krajinou současného malířství, sochařství a slovesného umění Jaroslava Dvorského Vás srdečně zveme od 24. 1. do 28. 2. 2014. Sérí letošních galerijních výstav zve úpické muzeum své příznivce a milovníky výtvarného umění k setkávání s uměleckou tvorbou, která v našem kraji vyrůstá z hlubokých kořenu a do dneška vydává své plody svým způsobem každý den. Regionální umělci výstavní rok zahájí a vlastně i zakončí: už teď se…