Novinky MKSÚOdebírat novinky

 • SETKÁNÍ S HISTORICKÝMI AUTOMOBILY

  SETKÁNÍ S HISTORICKÝMI AUTOMOBILY

  Napsáno

  V rámci Podzimní jízdy Klubu historických vozidel Metuje zavítá do Úpice kolona dědečků automobilů. Nenechte si je ujít a přijďte se na ně podívat na Náměstí T. G. Masaryka! První vozy by měly přijíždět kolem 11.30 a poslední nás opustí mezi 14,30 a 15.00. těšíme se na Vás v sobotu 27. 9. na úpickém náměstí!
 • DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ - POPRVÉ V ÚPICI!

  Napsáno

  DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ POPRVÉ V ÚPICI 13. 9. 2014, 10 - 16 hod. V sobotu 13. září se Úpice připojí k festivalu Dny evropského dědictví. Europaen Heritage Days každoročně nabízejí po celé republice návštěvníkům k nahlédnutí historické budovy, památky a místa, kde vznikají zajímavé věci. A to i ty z nich, které nejsou třeba běžně přístupné. A proč? Hlavně proto, abychom si připomínali, že minulost je v lidských sídlech všude kolem nás a naším prostřednictvím si tak podává ruku s budoucností. Abychom si minulosti nejen v našem městě dokázali vážit a abychom nikdy nezapomněli obdivovat práci předchozích generací. Úpické památky se otevřou veřejnosti v sobotu 13. 9. od 10 do 16 hodin.…
 • DEN MĚSTA ÚPICE 2014

  DEN MĚSTA ÚPICE 2014

  Napsáno

  MKSÚ srdečně zve na DEN MĚSTA ÚPICE, který se uskuteční v sobotu 21. 6. 2014 na Náměstí T. G. Masaryka. Od 13 hodin se malí i větší sportovci mohou těšit na aktivity připoravené TJ Sparta Úpice v parku u divadla, na skákací hrad, a bohatý program, který svému městu a jeho obyvatelům připravily úpické školy, spolky a další organizace, na vystoupení Petry Černocké a večer s hudbou k tanci i poslechu, kterou zajistí oblíbená kapela Průměr 60. Občerstvení po celou dobu konání akce zajištěno! Těšíme se na Vás 21. 6. 2014 na úpickém náměstí!
 • POZVÁNÍ DO MUZEA - PŘEDNÁŠKA 19. 5. 2014

  POZVÁNÍ DO MUZEA - PŘEDNÁŠKA 19. 5. 2014

  Napsáno

  V pondělí 19. 5. 2014 zavítá do muzea znovu Petr Hirsch, poutník, který v současné době představuje svoje fotoobrazy v rámci výstavy Šestnáctitisícikilometrovej vejšlap. Tentokrát proto, aby nám vyprávěl příběh o jednom velkém putování, vzal nás za tvářemi, vůněmi a melodiemi zemí, které po cestě do Sentiaga de Compostela, Říma a Jeruzaléma prošel, a aby nám ukázal, jak se dá vyrazit, když se Vám někdy stane, že nevíte, kudy kam. Těšíme se na Vás 19. 5. již tradičně v 17 hodin v Městském muzeu a galerii Julie W. Mezerové!
 • HASIČSKÁ VÝSTAVA S HASIČI

  HASIČSKÁ VÝSTAVA S HASIČI

  Napsáno

  Při příležitosti Dne otevřených dveří ve zbrojnici SDH Úpice a konání okresního kola hasičské soutěže Plamen na úpické Spartě zveme na jedinečné komentované prohlídky výstavy BLIŽNÍMU K OCHRANĚ - VLASTI K OBRANĚ. Expozicí Vás budou provádět průvodci z nejpovolanějších - členové sborů dobrovolných hasičů, kteří se zabývají historí jednotlivých sborů i hasičstva jako celku. Tak využijte příležitosti nahlédnout do hasičské zbrojnice nebo využít prodloužené otevírací doby v muzeu (9 - 17 hodin) a přijďte pobejt! Na akci zvou SHD Úpice a městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové.