SOUDNÉ SESTRY
divadelní představení

04.01.2024 19:00
100,- Kč
Pořadatel: Spolek divadelních ochotníků A. Jirásek, Úpice
divadelní představení

Nová inscenace úpických divadelníků byla již avizována na konec listopadu 2023. Ze zdravotních a zčásti také pracovních důvodů musely být termíny posunuty až na začátek ledna 2024. Omlouváme se.

SOUDNÉ SESTRY v režii Lukáše Králíka. Ten si pro svůj režijní debut vybral text anglického autora Terryho Prachetta, který je známý především sérií svých humoristických fantasy knih (Úžasná Zeměplocha). Dramatizaci jedné z nich – Soudné sestry – uvedlo před časem už několik profesionálních divadel i ochotnických souborů. A nyní se tento titul „projde“ i po úpickém divadelním jevišti.  Téměř pohádkový příběh je spíše pro dospělé diváky a točí se kolem tří čarodějek – soudných sester, krutovládce Felmeta, ducha zavražděného krále Verence, kočovné divadelní společnosti, v níž se ukrývá Tomjan, syn krále Verence… Děj hry nabídne intriky, magické síly, lidské zlo, ale také řadu vtipných momentů. A nemusíte se bát, nakonec vše dobře dopadne.

Hrají: Irena Vylíčilová, Jana Hüblová, Helena Košťálová, Ladislav Lysický, Kristýna Kuhnová, Petr Košťál, Ondřej Paděra, Marie Píšová, Kryštof Menšík, David Lauermann, Matěj Píša, Valerie Vylíčilová

Premiéra: čtvrtek 4. 1. 2024 od 19:00 hodin

Vstupné na představení 100 Kč – předprodej vstupenek: od 30. 11. v Turistickém informačním centru Úpice (na Náměstí TGM 31).

Přihlášení k odběru novinek

Zrušit odběr

Navigace

Kontaktní informace

Městské kulturní středisko Úpice

Chelčického 216, 542 32 Úpice
IČ:00194786