Informaceostatní informace nebo upozornění

DĚTSKÉ ODPOLEDNE PLNÉ HER

Rodina Lelkova a MKS Úpice srdečně zvou na Dětské odpoledne plné her, které se bude konat 1. 5. od 14:00 v přírodním areálu Dlouhé záhony. Čeká Vás plno her a soutěží o sladké odměny, prima muzika a spousta dalšího. Tak si přijďte zařádit!

Přírodní areál Dlouhé záhony - 1. 5. 2014 - 14:00. Těšíme se na Vás!

Pořadatelé děkují ČČK Úpice a všem dalším, kdo se na zajištění akce podílejí.

MÁJOVÝ KONCERT IVETY SUCHÁNKOVÉ

Společně se ZUŠ A. M. Buxton Úpice a Sborem CČSH Úpice srdečně zveme všechny milovníky pěveckého umění na májový koncert absolventky pražské konzervatoře Ivety Suchánkové, která je zároveň začínající studentkou JAMU v Brně. V programu zazní zskadby W. A: Mozarta, B. Smetany, G. B. Pergolessiho a dalších. Jako hosté vystoupí Jaroslav Suchánek a skupina Wishmasters Revival.

Těšíme se na Vás v Husově Sboru v Úpici, 3. 5. 2014, 18:00!

Vstupné dobrovolné.

Pořadatelé: MKS Úpice, ZUŠ A. M. Buxton Úpice, Sbor CČSH Úpice.

VERNISÁŽ VÝSTAVY - JAROSLAV DVORSKÝ: POUŤ DO BODU U

Galerijní výstavy, které Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové na rok 2014 připravily, mají dva společné jmenovatele, a to současnost a náš region. Proto výstavní plán letošního roku zahajuje projekt nazvaný "jaroslav Dvorský: Pouť do bodu U" Na cestu do neznámého bodu U krajinou současného malířství, sochařství a slovesného umění Jaroslava Dvorského Vás srdečně zveme od 24. 1. do 28. 2. 2014.

Sérí letošních galerijních výstav zve úpické muzeum své příznivce a milovníky výtvarného umění k setkávání s uměleckou tvorbou, která v našem kraji vyrůstá z hlubokých kořenu a do dneška vydává své plody svým způsobem každý den. Regionální umělci výstavní rok zahájí a vlastně i zakončí: už teď se můžeme těšit na listopadovou výstavu z česko-polského plenéru, který se uskuteční za účastí úpických výtvarníků v létě 2014.

Vernisáž výstavného projektu "Jaroslav Dvorský: Pouť do bodu U" proběhne v pátek 24. 1. 2014 od 17 hodin.

VÁNOČNÍ SETKÁNÍ SE SENIORY

Město Úpice srdečně zve na tradiční Vánoční setkání se seniory. Letos v programu vystoupí Květa Fialová a MUDr. Radim Uzel s úsměvnými historkami z profesního i soukromého života v pořadu Život je krásná balada. Čeká Vás opět také hudba k tanci i poslechu. Drobné občerstvení zajištěno.

Pořadatel: Město Úpice ve spolupráci s MKS a Městským muzeem a galerií.

JULIE W. MEZEROVÁ V TOPIČOVĚ SALONU - POTŘETÍ

To, že se jméno akademické malířky Julie W. Mezerové objevuje v Úpických novinách, není nic divného. Vždyť jsme si letos připomínali 120. výročí jejího narození. Spojení jména úpické "Paní malířky" s názvem významné pražské výstavní síně také není překvapivé. V Topičově salonu uspořádala Julie W. Mezerová dvě velké samostatné výstavy - bylo to v listopadu 1931 (7. - 22. 11. 1931) a znovu potom o dva roky později, na počátku roku 1934 (17. 1.-7. 2. 1934). Ale proč potřetí?

Julie W. Mezerová Potřetí, to je název výstavy, která bude v Topičově salonu slavnostně zahájena letos, dne 9. 12. 2013. Základ expozice bude tvořit padesátka obrazů zapůjčených pro tuto příležitost do slavného salonu z úpického muzea. Plátna, která budou návštěvníci v Praze od 10. 12. 2013 do 10. 1. 2014 obdivovat, vybralo Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové ze svého sbírkového fondu spolu s kurátorkou výstavy Mgr. Petrou Příkazskou z Galerie moderního umění v Hradci Králové a panem Pavlem Vašíčkem, jednatelem Společnosti Topičova salonu o. s., která je pořadatelem celé výstavy.

Jako úpičtí muzejníci a milovníci krásného umění jsme moc rádi, že jsme dostali příležitost se na takovém projektu podílet a jsme oběma institucím, které nás ke spolupráci pozvaly, vděčni. Není to jen čest pro úpické muzeum, které se svou galerií k Julii W. Mezerové hlásí. Není to jen krásná vizitka města Úpice, které se prostřednictvím muzea o odkaz své slavné rodačky stará. Je to zasloužená pocta, kterou znalci výtvarného umění skládají osobnosti Julie W. Mezerové, jejímu nadání, její tvorbě. Pro nás úpické to také ledacos znamená - právem bychom měli být na Paní malířku hrdí. Rozsáhlá sbírka jejích obrazů, která je v úpickém muzeu uložena, není samozřejmost, třebaže s ní ve městě žijeme už léta. Je to dar. Tak si toho daru náležitě važme.

Přejeme Paní malířce a jejím obrazům v Praze nadšené návštěvníky, uznalou kritiku a šťastné setkání s krásným výstavním prostorem, který bude patřit jen jí - a to už potřetí.

Městské muzeum a galerie Julie W. Mezerové, Úpice

VERNISÁŽ VÝSTAVY ...UČEŠ SE, USTROJ SE, JE ŠTĚDRÝ DEN

Tradiční vánoční výstava pořádaná v Městském muzeu a galerii Julie W. Mezerové bude letos věnována vánočním ozdobám a jejich podobám v dobách dávno i nedávno minulých. Velké i malé budou po celý adventní i vánoční čas čekat ozdoby známé i méně známé, výstava nabídne možnost seznámit se s postupy, které jsou pro výrobu konkrétních typů vánočního krásna používány - a nejen to. Pro všechny, kteří nebudou moc spěchat, bude přímo ve výstavě připravena minidílnička. A co že si budte moci vyrobit? Nechte se překvapit - a přijďte se podívat.

Na druhou a třetí adventní sobotu muzeum chystá navíc pro velké i malé kutily dvě větší ozdůbkové dílny. Těšíme se na Vás všechny na výstavě UČEŠ SE, USTROJ SE, JE ŠTĚDRÝ DEN od 29. 11. 2013 (vernisáž od 17 hod) do 10. 1. 2014 a na dílnách 7. 12. a 14. 12. 2013 od 14 do 16 hodin.

NA ALJAŠKU S LEOŠEM ŠIMÁNKEM JIŽ TENTO ČTVRTEK

Již ve čtvrtek 21. listopadu zve Leoš Šimánek všechny své příznivce na přednášku a show o další ze svých cest do vzdálených koutů naší planety. Kam že se to s cestovatelem, fotografem a spisovatelem v jedné osobě vypravíme letos? Na Aljašku! A budeme se plavit podél pacifického pobřeží.

http://www.mksu.cz/galerie/19-leos-simanek-aljaska-pobrezi-pacifiku

Výpravy do tak odlehlých končin, jakými tyto kraje bezesporu jsou, nabízejí mnohé - panenskou přírodu, paletu nezapomenutelných zážitků i dobrodružství. Že ale v takových krajích není nic jednoduché, je nasnadě. Hranice mezi dobrodružstím a nebezpečím je velmi tenká - a to cestovatel i jeho rodina dobře vědí. Cesta, o níž diashow vypráví, trvala celé krátké severské léto. Ve čtvrtek 21. 11. 2013 se jí můžete díky moderní projekční technologii zúčastnit také - bez obav z omrzlin či dravých šelem... a věřte, čekají Vás fotografie, vyprávění a zážitky vskutku nevšední!

HLEDÁNÍ ZMIZELÉ ÚPICE V MĚSTSKÉM MUZEU

Hledání zmizelé Úpice aneb Vzpomínky ve městě - město ve vzpomínkách.

Na listopad připravilo Městské muzeum pro Úpici nejen výstavu, ale dokonce výstavní projekt. Zapojit se mohou všichni. Ptáte se jak? Jednoduše tím, že uloží svoje vzpomínky do muzea.

Výstava starých úpických fotografií z muzejního depozitáře, nazvaná HLEDÁNÍ ZMIZELÉ ÚPICE, pozve návštěvníky nejen k procházce historií města. Připraveny budou speciální bubliny, jejichž pomocí bude moci každý připojit ke snímkům své vzpomínky na domy, ulice, zákoutí či plácky. A to není všechno. Každý, kdo bude chtít, může po celou dobu trvání výstavy přinést svoje vlastní fotografie staré Úpice. Přímo ve výstavě budou oscanovány a v digitální podobě se stanou součástí muzejního fondu i součástí expozice.

Nevěříte, že to může fungovat? Neváhejte a přijďte se podívat - a uložit své vzpomínání do muzea. Vždyť přeci uchovávání vzpomínek je hlavním úkolem, který muzeum má.

VÝSTAVA BUDE PŘÍSTUPNÁ OD 1. DO 22. LISTOPADU 2013.

Nový web MKS

Po více než dvou měsících práce spouští MKS nový web. Věříme, že bude Úpici i jejímu okolí dobrým služebníkem a spolehlivým rádcem. Do vínku dostal mnoho úkolů. Kromě programu kina a divadla, což je jaksi samozřejmé, bude nabízet také pozvánky na kulturní akce všech pořadatelů, kteří se rozhodnou tuto novou službu MKS využívat. Vždyť proč by se mělo Městské kulturní středisko nazývat střediskem, kdyby se nechtělo ujmout role informační platformy bohatě rozvrstveného a tradičního kulturního života v Úpici? Konec konců, samo slovo kultura, které středisko nese ve svém názvu a jehož latinský základ, culturus, znamená přibližně "to, oč má být pečováno, co má být zušlechťováno", nás k tomu zavazuje. A tak na webu MKS spouštíme úpický kulturní kalendář a doufáme, že celé webové stránky budou přinášet užitek a potěšení každému, kdo je otevře.

Vaše MKS.

Přihlášení k odběru novinek

Zrušit odběr

Navigace

Kontaktní informace

Městské kulturní středisko Úpice

Chelčického 216, 542 32 Úpice
IČ:00194786