Informaceostatní informace nebo upozornění

TO OPRAVDU POTĚŠÍ!

Na fotografii je oblíbená herečka Eliška Balzerová s autorkou Geraldinou Aronovou, jejíž divadelní hru Můj báječný rozvod hraje s úspěchem již dvacet let. V Úpici se s ní představila 13. listopadu 2023. Foto: Lenka Hatašová

Přetiskujeme část rozhovoru Lucie Jandové s herečkou Eliškou Balzerovou:

… A stále jezdíte i na zájezdy, že?
Ano a zrovna nedávno jsem měla jeden nezapomenutelný zážitek.

Povídejte...

Jeli jsme hrát do Úpice. Já si sedla do auta, byl deštivý den, celý den lilo jako z konve. O půl čtvrté už padla tma. Prodírali jsme se na sever přes Hradec Králové, kolem Trutnova. Měla jsem pocit, že tam nikdy nedojedeme. Byla to dlouhá cesta, brblala jsem. Pak jsme přijeli do Úpice, do údolí. Všude zhasnuto, jen sem tam blikala televize. Kdo tady přijde do divadla, říkala jsem si. Pokračovali jsme dál do kopce a najednou se proti mně rozzářilo nádherné divadlo. Bylo to jako z filmu. Klenutý oblouk, překrásně rozsvícená budova. Kdo byl v tom malém městě tak prozíravý, že tu postavil tak krásné divadlo? Přivítal mě ohromný sál. Přemýšlela jsem, jestli se vůbec zaplní. Bude se divákům chtít do toho deště a tmy?

Ráda před začátkem představení poslouchám z odposlechu ten včelí úl - hlasy lidí, kteří přicházejí do hlediště. A já slyšela, že se baví, smějí a těší se. Divadlo bylo plné! Mám ve zvyku na konci představení brát diváky za ruce, děkovat jim, že přišli a že jsme si ten večer spolu užili. A Úpičtí mě nechtěli pustit, potlesk byl úžasný, dostala jsem spoustu květin. Odjížděla jsem šťastná a nadšená - z Úpice, o které jsem, a to se z duše omlouvám, nevěděla, kde leží.

PŘIHLÁŠKY DO TANEČNÍCH

Na podzim 2024 se uskuteční KURZ TANCE A SPOLEČENSKÉHO CHOVÁNÍ pro mládež, který bude pořádat Městské kulturní středisko Úpice. Kurz se bude konat v pátek od 17:00 hodin, bude mít 13 lekcí včetně 2 prodloužených a věneček. První lekce se uskuteční 6. 9. 2024 a kurz vyvrcholí věnečkem 6. 12. 2024. Kurzovné je 2600 Kč/os.
Přihlášky byly přijímány 2. a 3. února, ale vzhledem k tomu, že kapacita kurzu zatím není naplněna, máte až do konce února možnost se ještě přihlásit, a to buď mailem: dramaturg@mksu.cz, nebo telefonicky: 605 514 212.  
Těšíme se na Vás!

KURZ TANCE A SPOLEČENSKÉHO CHOVÁNÍ

Městské kulturní středisko Úpice bude pořadatelem KURZU TANCE A SPOLEČENSKÉHO CHOVÁNÍ pro mládež ve věku 15-18 let. Kurz se uskuteční v úpickém Městském sále na podzim 2024 a povede jej taneční mistr Pavel Macura s partnerkou Vendulou Kadlecovou. Kurz se bude konat v pátek od 17 hodin a začne první lekcí 6. 9. 2024. Bude mít 13 lekcí včetně 2 prodloužených a zakončí jej věneček 6. 12. 2024.

POZOR - NEZAPOMEŇTE!!! Přihlášky se přijímají už v únoru 2024, a to v pátek 2. 2. od 14 do 18 hodin a v sobotu 3. 2. od 10 do 13 hodin. Přihlášky se přijímají v Turistickém informačním centru (na Náměstí T. G. Masaryka 31) spolu s úhradou kurzovného ve výši 2.600 Kč za osobu

 

VSTUPENKY DO ÚPICKÉHO DIVADLA JAKO VÁNOČNÍ DÁREK

Hezký zážitek je často jako dárek mnohem lepší a vítanější než nějaká věcná zbytečnost. A takový zážitek Vám může zprostředkovat i vstupenka na kulturní program. Využijte tedy této možnosti a zakupte jako vánoční dárek pro své blízké vstupenku(y) na některý pořad z nabídky Městského kulturního střediska Úpice. Pořady se uskuteční v úpickém Divadle A. Jiráska v měsících leden-duben 2024, začátky jsou vždy v 19:00 hodin.

Předprodej vstupenek na tyto pořady zajišťuje od 4. 12. 2023 Turistické informační centrum, které sídlí v Úpici na Náměstí T. G. Masaryka 31. Telefon: 605 297 943. Otevírací doba: pondělí-pátek 9-12, 13-17 h / sobota 9-13 h / neděle a svátky zavřeno.

 

CELEBRITY

pátek 12. 1. 2024 ** vstupné 390 Kč

Celovečerní stand-up comedy Ondřeje Sokola. Nečekaný pohled do soukromí Ondřeje Sokola a téměř všech umělců v ČR.

 

FANTASTICKÁ ŽENA

čtvrtek 18. 1. 2024 ** vstupné 370 Kč

Současná divadelní komedie úspěšného kanadského autora. Její zápletka se točí kolem seznamu vlastností, které by měla mít ideální partnerka. Hrají: Václav Krátký nebo Ondřej Volejník, Patricie Pagáčová nebo Diana Šoltýsová, Adrian Jastraban nebo Jarmil Škvrna.

 

HRDÝ BUDŽES

pondělí 5. 2. 2024 ** vstupné 490 Kč

Dnes už kultovní divadelní představení, jehož hlavní hrdinkou je žákyně 2. třídy a její pohled na svět. Můžete se těšit na vynikající Barboru Hrzánovou, která za roli této holčičky obdržela Cenu Thálie 2003 za mimořádný ženský jevištní výkon.

 

KAREL PLÍHAL – recitál

středa 7. 2. 2024 ** vstupné 300 Kč

Pohodový folkový koncert známého českého kytaristy, zpěváka, skladatele, textaře, básníka, hudebního režiséra a aranžéra Karla Plíhala. Doprovodná kytara: Petr Fiala.

 

KYTICE

úterý 26. 3. 2024 ** vstupné 350 Kč

Krásné balady K. J. Erbena v úžasné jevištní podobě. Inscenace Klicperova divadla Hradec Králové, která vás přesvědčí, že Kytice rozhodně nepatří jen do zaprášené archivní poličky s označením „povinná školní četba“!

 

BENÁTKY POD SNĚHEM

středa 10. 4. 2024 ** vstupné 380 Kč

Láska nehněvaná není milovaná. Jedni mají před svatbou, druzí možná před rozchodem. Společné setkání však může všechno převrátit. Jedno malé nedorozumění vede až k absurdním situacím. Brilantní situační komedie. Hrají: Veronika Arichteva, Jaromír Nosek, Lucie Štěpánková, Filip Cíl

 

POSTEL HOSPODA KOSTEL

čtvrtek 18. 4. 2024 ** vstupné 250 Kč

Zábavná talk show Zbigniewa J. Czendlika, řečeného Zibi, který je římskokatolickým knězem polské národnosti působícím v České republice a děkanem lanškrounským. 

 

PŘEJEME KRÁSNÉ, RADOSTNÉ A POHODOVÉ VÁNOCE A TĚŠÍME SE NA VÁS V NOVÉM ROCE V ÚPICKÉM DIVADLE!

Městské kulturní středisko Úpice

LETNÍ KINO

Dnešní promítání letního kina u úpického Divadla A. Jiráska jsme z důvodu nepříznivého počasí nuceni zrušit; na mokré trávě se sedět nedá a další déšť předpovědi avizují právě v čase, kdy se mělo promítat. Pokud však přijdou návštěvníci, kteří mají zájem film STŘÍDAVKA vidět, promítneme jim cca od 21 hodin tento film v kině Mír - tedy uvnitř budovy divadla.

POUŤ NA DŘEVĚNCE 2023

Město Úpice Vás srdečně zve na zahradu Dřevěnky, kde Městské kulturní středisko Úpice připravilo příjemné posezení, pochutnání, podívání, poslouchání…

 

PÁTEK 28. 7.

17:00-24:00 hodin

Od 17:00 h tradičně oblíbený dvouhodinový koncert MĚSTSKÉ HUDBY ÚPICE.

Po něm bude hrát k tanci i poslechu od 20:00 h až do půlnoci skupina KOSŤA A SPOL.

Po celou dobu programu je zajištěn prodej nápojů i jídla.

 

SOBOTA 29. 7.

10:00-24:00 hodin

I v sobotu můžete na zahradě Dřevěnky využít příjemného posezení a občerstvení. Od 10 do 17 hodin zde budou také stánky s prodejem rukodělných výrobků a od 11 do 16:30 hodin RUKODĚLNÁ DÍLNIČKA pro děti.

Je připraven program pro malé i velké:

* O MLSNÉ KATEŘINĚ – pohádka Klubu loutkářů Úpice od 11:00 a od 14:00 h

* KEJKLÍŘSKÉ KUSY A KOUSKY VOJTY VRTKA Že Vojtu neznáte? Tak přijďte, určitě Vás pobaví a předvede při tom kus kejklířského kumštu. A co k tomu tenhle žonglér, komediant, klaun a kejklíř používá? V prvé řadě bohatý kontakt s publikem, ale také jednokolky, chůdy, kuželky, diabola, balóny, devilsticky, nože, srpy, pánvičky, vajíčka, loutky na chůdách, košťata, slepice, trumpetu, buben, nočník

* BUBENICKÁ SHOW skupiny Wild Sticks:Ve svých originálních skladbách mísí prvky latiny a pop music. Kapela je známá nejen hraním na bicí a perkuse, ale také hrou na bicí a různé sudy, díky čemuž je bubenická show jedinečná. Bubnování je jejich život a je to vidět na energii, kterou během své show vydávají. Od 19:00 do 24:00 h bude hrát skupina KOYOTI – folk, tramp a country muzika k poslechu i tanci, prostě pohoda!

Tuto hudební produkci doplní v průběhu večera divadlo KLEPADLO 2-3 krátkými pohádkami jen pro dospělé.

Změna programu vyhrazena!

TĚŠÍME SE NA VÁS  

ZDEŇKA JORDÁNOVÁ - MON AKIRAH

14.6.2023 zrušeno !!! nový termín 20.9.2023

TANEČNÍ KURZY 2023

Kurzy tance a společenské výchovy jsou velkou společenskou událostí v životě mladých lidí, jejich rodičů a přátel.

Tanec je vždy a v každém věku výborným prostředkem k odreagování se od starostí a stresu současné uspěchané doby.

Tanec umožňuje vzájemnou komunikaci rozdílných generací na celém světě a je neodmyslitelnou součástí společenského života.

Zveme tedy i Vás do TANEČNÍCH V ÚPICI!!!

Nabízíme Vám 2 typy kurzů, které se budou konat v úpickém Městském sále pod vedením tanečního mistra Pavla Macury a jeho partnerky:

TANEČNÍ KURZ PRO MLÁDEŽ

Základní kurz společenského tance a společenského chování.

Vždy v pátek od 17 hodin, celkem bude 9 lekcí, 2 prodloužené a věneček.

1. lekce se uskuteční 8. 9., závěrečný věneček 1. 12.

Kurzovné: 2.500 Kč /os.

Přihlášky přijímá do 20. 6. Turistické informační centrum

 

TANEČNÍ KURZ PRO DOSPĚLÉ

Kurz společenského tance pro začátečníky je určen manželským a tanečním párům.

Vždy v pátek od 20 hodin: celkem bude 6 lekcí a věneček. 1. lekce se uskuteční 22. nebo 29. září (bude včas upřesněno), věneček 24. 11.

Kurzovné: 2.000 Kč/pár

Přihlášky přijímá do 20. 6. Turistické informační centrum, a to pouze přihlášky párů!!!

 

Kontakt na Turistické informační centrum: TIC, Náměstí T. G. Masaryka 31, Úpice / telefon: 605 297 943.

 

Pokud se do 20. 6. přihlásí dostatečný počet účastníků, aby se taneční kurzy mohly uskutečnit, budeme o tom všechny přihlášené informovat, aby pak během července uhradili kurzovné.

 

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ sezóna 2023 - 24

DIVADELNÍ PŘEDPLATNÉ

v úpickém Divadle Aloise Jiráska, více informací v GALERII, kliknout na GALERIE

Klub loutkářů Úpice, zve všechny příznivce cestování na 13. ročník

Mezinárodního festivalu cestovatelských filmů

EXPEDIČNÍ KAMERA 2023

 v loutkovém divadle v Úpici

ve čtvrtek 13. 4. 2023 od 17.30 hod

 Těšíme se na Vás.

 Za loutkové divadlo Pavel Kubíček

Přihlášení k odběru novinek

Zrušit odběr

Navigace

Kontaktní informace

Městské kulturní středisko Úpice

Chelčického 216, 542 32 Úpice
IČ:00194786