Založeno: 15.08.2014 23:22

Ostatní

DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ POPRVÉ V ÚPICI

13. 9. 2014, 10 - 16 hod.

V sobotu 13. září se Úpice připojí k festivalu Dny evropského dědictví. Europaen Heritage Days každoročně nabízejí po celé republice návštěvníkům k nahlédnutí historické budovy, památky a místa, kde vznikají zajímavé věci. A to i ty z nich, které nejsou třeba běžně přístupné. A proč? Hlavně proto, abychom si připomínali, že minulost je v lidských sídlech všude kolem nás a naším prostřednictvím si tak podává ruku s budoucností. Abychom si minulosti nejen v našem městě dokázali vážit a abychom nikdy nezapomněli obdivovat práci předchozích generací.

Úpické památky se otevřou veřejnosti v sobotu 13. 9. od 10 do 16 hodin. Navštivte Svatojakubský kostel, Husův sbor, kapli Sv. Michaela, provaziště divadla, muzejní půdu, novou radnici, technické zázemí studie Televize JS a další místa, kteráý Vám stojí za to!

Pro první úpický ročník svátku dějin, které s námi žijí, přichystalo Městské kulturní středisko a Městské muzeum prohlídkovou trasu, po níž se můžete Úpicí vydat. Součástí Dnů Evropského dědictví bude také hra pro velké i malé účastníky, která Vám putování za památkami zpestří. Start hry, stejně jako mapy s kompletním seznamem zpřístupněných památek, budou připraveny po celý den v Městském muzeu. Všichni úspěšní poutníci časem budou sladce odměněni. Na všechny, kdo se chtějí vydat za památnými místy našeho města se těší Městské muzeum, MKS a dobrovolní průvodci, kterým srdečně děkujeme!

Přihlášení k odběru novinek

Zrušit odběr

Navigace

Kontaktní informace

Městské kulturní středisko Úpice

Chelčického 216, 542 32 Úpice
IČ:00194786